Report

Žodžiu, iš vakaro žiūrint į dangų buvo aišku, jog naktis bus nebloga astro stebėjimams. Tai su kaupu patvirtino ir meteoblue orų tinklapis. Tad jau 20 val. išvyniojau iš namų rinktis "žaislų" ir važiuoti į numatytą vietą. Iš ties pagalvojau, jog velniop tos ūžiančios vėjo jėgainės, tad nutariau įsikurti netoli Jurgio Baltrušaičio gimtosios sodybos. Ten gi ir tikimybė, kad kas nors atvažiuos akindamas šviesomis yra visiškai minimali. Vietoje buvau 20:30. 
Dangaus skaidrumas varė iš proto, tad vertinčiau 7/10 ar net 8/10. Ilgai nelaukdamas iškroviau teleskopą, pasistačiau kėdutę, pasiruošiau žvaigždėlapį. Pietuose, neaukštai virš horizonto spindėjo Marsas ir Saturnas. Deja, pakankamai žemai ir Žemės atmosfera stipriai iškraipė vaizdą, o ir teleskopas dar ne termostabilizavesis... Žodžiu vakarą paskyriau planetiškųjų ūkų stebėjimams. Oro temperatūra vis dar buvo maloni ir tie 9º tikrai neatrodė vėsiai. 21:15 pradėjau tyrinėti dangų. Pirmas objektas Pelėdos ūkas (NGC3587), toks sunkiai įžiūrimas. Toliau sekė Mažasis Hantelio ūkas (NGC651) ir po jo Hantelio ūkas (NGC6853). Taip pat neapsieita be Žiedo ūko (NGC6720). Kiekvienam objektui skyriau nuo 5 iki 10 minučių dėmesio. 
Šiaip tai teisybės dėlei galima pasakyti, kad stebėjimus reikėjo užbaigti kiek po 22 val., nes temperatūrai nukritus iki 6º paskui iškrito ir rasa. Bet aš dar šiek tiek pasikankinau :) Tai gi po ūkų sekė keletas galaktikų (NGC7331,NGC205) bei keli kamuoliniai žvaigždžių spiečiai (NGC6121NGC6205,NGC7078). Bet galop rasa viską nugalėjo, o ir dangus ne be atrodė toks giedras, tad kiek po 23 val. teko rinktis žaislus ir važiuoti namo. Aha, dar toks linksmesnis nutikimas, kai visiškoje tamsoje važinėdamas žvyrkeliukais kažkur pasukau ne ten ir pasiklydau :D Teko jungtis navigatorių kad parvestų tuos 12 km. namo :D :D Cha, ko tik nenutinka tamsoje...
Na o apačioje prisegu stebėjimų protokolą vaizdžiai. Beje,http://skyplanner.gulinux.net/ rekomenduoju (y)
http://skyplanner.gulinux.net/…/6f/20160926-55-1334-22-8950-

Comments

    You need to be logged in to leave a comment

    Contact

    Location:Jurbarkas, Taurages apskr.
    Lithuania
    Social Media: